פינוי אסבסט ביבנה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

צריכים שירות של פינוי אסבסט ביבנה? חשוב מאוד לפנות לחברה מתאימה ומקצועית שתבצע את התהליך כהלכה. האסבסט הוא חומר רעיל שמסוכן לבריאות ולכן אסור להקל ראש בבחירת החברה שתבצע את התהליך.

ממה עשוי אסבסט?

האסבסט הוא חומר שעשוי ממינרל גבישי עמיד וחזק במיוחד. לאסבסט יש תכונות רבות אשר במרכזן היכולת שלו לבודד חום ואקוסטיקה. העובדה שמדובר בחומר זול, חזק שמספק בידוד יעיל הפכה את האסבסט לחומר שימושי במיוחד בתעשיית הבנייה. החומר הגולמי הוא מינרל ולכן יש צורך לערבב את האסבסט עם חומר צמנטי כמו מלט לדוגמא. על ידי כך ניתן ליצור לוחות או משטחי אסבסט גדולים שאותם מניחים על גבי קירות או גגות ליצירת בידוד.

כאשר האסבסט במצב תקין ושלם הוא לא מהווה סכנה. אך במידה שלוחות האסבסט נפגעים, מתפרקים, נשברים או נשרפים הם עלולים לשחרר לאוויר סיבי אסבסט. סיבי האסבסט הם למעשה החומר הרעיל ושאיפתם עלולה לגרום לבעיות בריאותיות שונות. לכן, במצב כזה חשוב לפנות את האסבסט באופן מידי לפני שייגרמו נזקים לשוהים במבנה וסמוך אליו.

מהו פינוי אסבסט ביבנה?

פינוי אסבסט באזור יבנה הוא תהליך בו ניתן לפנות את לוחות האסבסט כאשר הם מהווים סכנה או כאשר מעוניינים להסיר אותם. מדובר בתהליך מורכב שצריך להתבצע תחת נהלי בטיחות מחמירים על מנת למנוע התפשטות של החומר הרעיל באוויר ופגיעה בבריאותם של השוהים במבנה וסמוך אליו. חשוב להבין שיש לבחור בחברות המורשות לבצע פירוק ופינוי אסבסט יבנה ושבנוסף יודעת מה החוקים לפינוי אסבסט.

מה התהליך של פינוי אסבסט כולל?

על מנת לבצע את התהליך בזהירות יש לעקוב אחר מספר הנחיות בטיחות שונות. קודם כל התהליך צריך להתבצע על ידי קבלנים שמורשים לבצע פינוי אסבסט באזור יבנה. לפני הפינוי יש לפרק את לוחות האסבסט מהקירות או הגגות. לפני הפירוק יש להרטיב את החומר. כך כאשר החומר רטוב הסיבים המסוכנים לא מתפזרים באוויר. לאחר הרטבת החומר יש להסיר את לוחות האסבסט בזהירות ולשמור עליהם שלמים. חשוב מאוד להימנע משבירת או ריסוק הלוחות ולהבריג את הברגים החוצה בלבד.

לאחר שהלוחות פורקו מהקירות או מהגג יש לשים אותם ביריעת פלסטיק עבה. את יריעת הפלסטיק יש להטמין באתר מורשה להטמנת אסבסט. חשוב מאוד לוודא שהאסבסט הוטמן כהלכה ושהוא לא מהווה סכנה. לאחר הטמנת האסבסט יש להגיד להגנת הסביבה דו"ח פירוק.

הקבלנים שיבצעו את העבודה צריכים להתמגן כהלכה ולעטות מסכה וחליפת מגן. כך הקבלנים מגנים על עצמם מפני שאיפה וחשיפה לסיבים הרעלים במקרה שהתהליך מסתבך.

לפני ביצוע התהליך חשוב מאוד לפנות את הבית מרהיטים גדולים שמסובך למגן על ידי ניילון עבה. כמו כן, במקרים בהם מדובר בעבודה גדולה חשוב לדווח לכל דייר ברדיוס של 50 מטרים על מועד הפירוק ואף לגדר את המקום ולהרחיק את דרי המבנה מהמקום.

חשוב לקחת בחשבון שבמקרים מסוימים יהיה צורך בבדיקת מעבדה לאחר סיום הפירוק והפינוי. בדיקת המעבדה מיועדת לוודא שהכמות של סיבי האסבסט באוויר לא חורגת מהכמות המותרת על פי החוק ושאין סכנה לשוב להתגורר במבנה.

כמה עולה פינוי אסבסט ביבנה?

התהליך של פינוי אסבסט ביבנה או בכלל הוא תהליך מורכב שמצריך אנשי מקצוע מיומנים. קשה לענות באופן חד משמעי כמה יעלה פינוי אסבסט כי התהליך מאחר שהמחיר משתנה בהתאם למגוון פרמטרים שונים כמו מורכבות העבודה, גודל משטחי האסבסט ועוד. בעבודות מתחת ל-50 מ"ר המחיר לפינוי גג אסבסט ינוע בין 600 ל-650 שקלים. שימו לב שהמחיר להובלה לא תלוי בכמות החומר, לכן ככל שהעבודה גדולה יותר המחיר למ"ר ירד. חשוב לוודא שהתהליך מתבצע על ידי אנשים מורשים שקיבלו אישור לעבוד עם האסבסט והתמחו בכך. עבודת הפינוי תתבצע תוך תיאום עם המשרד לאיכות הסביבה כאשר יש לבצע את העבודה באופן יעיל ומהיר ולמנוע מאנשים להיכנס ולשאוף חלקיקי אבק רעילים.

מה הגורמים המשפיעים על המחיר?

כפי שציינו, המחיר לפינוי אסבסט ביבנה הוא אינו חד משמעי והוא משתנה בעקבות גורמים שונים. אלה הגורמים שישפיעו על המחיר-

  • גודל השטח שיש לפנות- ככל שגודל השטח שיש לפנות גדול יותר כך העבודה תהיה מורכבת יותר, יהיה צורך ביותר אנשי צוות וביותר שעות. כמו כן, במקרים מסוימים ייתכן שיהיה צורך בציוד מיוחד לפינוי החומר. בעקבות כך, ככל שגודל השטח גדול יותר כך המחיר יעלה בהתאם. בשטחים של יותר מ-50 מ"ר יש לקבל אישור לביצוע העבודה. את האישור יש לקבל מהמשרד לאיכות הסביבה.
  • מצב האסבסט- מאחר שהשימוש בלוחות אסבסט היה נפוץ בעבר, רוב לוחות האסבסט כיום הם ישנים. אך עדיין קיימים רבים במצב תקין אשר ניתן לפרק ולפנות אותם בקלות. לעומת זאת, ישנם מקרים בהם לוחות האסבסט מתפוררים. במקרים אלה העבודה נחשבת למסוכנת יותר ואף למורכבת יותר שכן יש לפנות את האבק שהצטבר באותו מקום בעדינות על מנת למנוע ממנו להשתחרר לאוויר. במצב כזה המחיר יעלה בהתאם.
  • מיקום- גם המיקום של הפינוי ישפיע על המחיר. כאשר מדובר על פינוי אסבסט ביבנה צריך להבין מה המרחק של הפינוי מאתר הטמנת הפסולת. כפי שציינו יש לפנות את האסבסט לאתר מורשה להטמנת אסבסט. ככל שהמרחק בין מקום הפינוי לאזור הטמנת הפסולת יהיה רחוק יותר כך המחיר של ההובלה יהיה יקר יותר. חשוב להבין כי יש לקבל אישור להשלכת הפסולת מראש.
  • מרכיבים נוספים- כל עבודה כוללת מרכיבים שונים כמו הגישה ללוחות האסבסט, חשיפה לחומר, ציוד מיוחד ועוד. לכן, בהצעת המחיר יש לבחון את כלל המרכיבים לרבות גישה ללוחות האסבסט והאם יש צורך באמצעים מיוחדים כדי להגיע לאזור כמו מנוף או פיגומים. חשוב להבין מה סוג העבודה ואת כלל המרכיבים לפני קבלת הצעת מחיר.
היחידה לפינוי אסבסט

היחידה לפינוי אסבסט היא חברה מקצועית ומוסמכת המתמחה בפינוי בטוח ואחראי של אסבסט מכל סוגי המבנים, הן פרטיים והן ציבוריים.

אז מה היה לנו בכתבה:
פינוי אסבסט בחריש

צריכים שירות של פינוי אסבסט בחריש? חשוב מאוד לפנות לחברה מתאימה ומקצועית שתבצע את התהליך כהלכה. האסבסט הוא חומר רעיל שמסוכן לבריאות ולכן אסור להקל

לקריאת המאמר »
פינוי אסבסט בתל-אביב

צריכים שירות של פינוי אסבסט בתל-אביב? חשוב מאוד לפנות לחברה מתאימה ומקצועית שתבצע את התהליך כהלכה. האסבסט הוא חומר רעיל שמסוכן לבריאות ולכן אסור להקל

לקריאת המאמר »
פינוי אסבסט בקריות

צריכים שירות של פינוי אסבסט בקריות? חשוב מאוד לפנות לחברה מתאימה ומקצועית שתבצע את התהליך כהלכה. האסבסט הוא חומר רעיל שמסוכן לבריאות ולכן אסור להקל

לקריאת המאמר »
פינוי אסבסט בגדרה

צריכים שירות של פינוי אסבסט בגדרה? חשוב מאוד לפנות לחברה מתאימה ומקצועית שתבצע את התהליך כהלכה. האסבסט הוא חומר רעיל שמסוכן לבריאות ולכן אסור להקל

לקריאת המאמר »
פינוי אסבסט בקיסריה

צריכים שירות של פינוי אסבסט בקיסריה? חשוב מאוד לפנות לחברה מתאימה ומקצועית שתבצע את התהליך כהלכה. האסבסט הוא חומר רעיל שמסוכן לבריאות ולכן אסור להקל

לקריאת המאמר »
פינוי אסבסט בבנימינה

צריכים שירות של פינוי אסבסט בבנימינה? חשוב מאוד לפנות לחברה מתאימה ומקצועית שתבצע את התהליך כהלכה. האסבסט הוא חומר רעיל שמסוכן לבריאות ולכן אסור להקל

לקריאת המאמר »

צרו איתנו קשר