פינוי אסבסט מחירון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

אסבסט, היה חומר מאוד נפוץ לפני שנים רבות למטרת בנייה. במיוחד על מחסנים, היינו רואים גגות אסבסט, במפעלים ועוד. היום, חומר זה הוגדר כחומר בניה מסוכן וכן, השימוש בו נהפך ללא חוקי. מפעלים, או מבנים שיש בהם אסבסט, נדרשים לבצע פינוי אסבסט מחירון. אם שאלתם מהו אסבסט, אז זהו חומר סיבי אשר מכיל מינרלים. חומר גלם זה, עמיד בפני  אש ומים. האסבסט הוא חומר מבודד מבחינת חום וקור וכן, מעולה לבידוד אקוסטי. העניין הוא, שלא כולם יודעים כי מדובר על חומר גלם מסוכן וידוע כחומר מסרטן, כך שזו הסיבה שהוא הוצא מהחוק. ענפים שנשברים ונופלים על גגות אסבסט, עשויים לגרום לחומר זה להיות מסוכן לבריאות הסביבה וכן שריפות שעשויות לפזר את החומר הרעיל באוויר.

פינוי אסבסט מחירון

כיצד מתבצע פירוק אסבסט?

למעשה, תהליך של פינוי אסבסט מחירים הוא אינו מורכב, אך יש להרטיב היטב את האסבסט לפני שמפרקים אותו. הסיבה היא, שאבק מסוכן יכול להתפרק באוויר. חלקי האסבסט יוכנסו ליריעות מיוחדות העשויות פלסטיק. הפינוי עצמו, חייב להתבצע באמצעות אנשי מקצוע ועברו הסמכה לכך. המשרד לאיכות הסביבה, מסמיך את בעלי המקצוע לפירוק אסבסט. החוק מחייב נקיטת אמצעים מיוחדים וכן, על אנשי המקצוע לעבוד עם אמצעי זהירות כמו כפפות, מסכות וחליפה מיוחדת שמגנה על הגוף מפני החלקיקים של האסבסט.המפנים עצמם, נוקטים צעדים שונים לצמצום זיהום האוויר. את האסבסט מפנים  אל מקום מתאים כגון מטמנת אסבסט מורשית.

במה תלויה העלות של פינוי אסבסט?

חשוב לציין, כי לגבי המחיר של  פינוי אסבסט עלות, תלויה בשטח המזוהם ודמי הפינוי. העלויות עשויות להשתנות, אם מדובר בעבודה בגובה, מצב האסבסט, למשל אם הוא שלם או מפורר ועוד. לעלות הזאת, יש להוסיף מע"מ. החוכמה היא לא לחסוך בעלויות ולהזמין קבלן מורשה לפינו אסבסט, כאשר הוא אף יראה לכם את רישיונו, אשר ניתן מהמשרד לאיכות הסביבה. שימו לב, אל תחסכו בעלויות, או תנסו לפנות בעצמכם את האסבסט, היות ומדובר על סכנת בריאות ואפילו סכנה לחיים.

אם אתם מעוניינים לקבל אמות מידה של מחירים לפינוי אסבסט להלן הטבלה:

שטח מ"ר מחיר למ"ר עלות כוללת (לא כולל מע"מ)
עד 50  450 22500
51-100 60 6000
101-200 55 5500-11000
201-500 50 10000-25000
מעל 500 45 22500 ומעלה

אל תקבלו הצעות לפינוי אסבסט ממי שאינו מורשה

אם מישהו מציע לכם פינוי אסבסט בחינם, שיקלו היטב את ההצעה ולהבין מה המשמעות שלה. חשוב לדעת, כי פינוי אסבסט באופן עצמאי על מנת לחסוך עלויות, עשוי להוביל לעלויות גבוהות של קנסות ומחלות שיצוצו עם הזמן כמו סרטן. האסבסט עשוי מסיבים הנראים כמחטים, כאשר האסבסט לא שלם, אם שבור או חתוך, הסכנה היא ממשית. זו הסיבה כי יש להזמין מפנים מורשים. ההמלצה היא לפנות אסבסט כשהוא עדיין שלם לפני שהוא ייפגם. כל פינוי אסבסט, חייב להתבצע תחת פיקוח. יש לציין, כי הקנסות על פינוי לא חוקי של אסבסט, מגיעים לסכום של 400,000 ₪, כך שהאחריות היא על עבריני החוק.

האחריות שלכם בפינוי אסבסט גם כלפי השכנים

במידה ומפרקים לוח אסבסט, מרזב או צנרת ישנה ומשאירים אותה בשטח הפתוח, היא מסוכנת. עם הזמן, חתיכות מלט תתפזרנה, עוברי אורח דורכים עליהן וכן ילדים. מספיק שיהיה דייר אחד אשר יפרק מרזב שאינו פעיל, הוא פשוט יסכן את כל דיירי הבניין.. אם אתם חושבים על פרוק של אלמנטים העשויים מאסבסט, בררו לפני מחיר פינוי אסבסט, כך שתוכלו לקבל את האומדן ותכינו מראש את התקציב. יש להיפטר מיד מכל מה שעשוי מאסבסט. לפני שתחשבו לחסוך בעלויות, יש לדעת, כי החוק קובע, כי חל איסור מוחלט, לשייף, לקדוח או ללטש את כל מה שמיוצר מאסבסט, היות והחלקיקים המסוכנים וידוע כי הם מסרטנים, יחדרו לגופכם ויגרמו לכם להיות בסכנת חיים.

טיפים חשובים לפני שתפנו אסבסט

ישנם כמה טיפים יעילים לפני פינוי אסבסט. תחילה, לפני שתבחרו קבלן לפינוי אסבסט, וודאו כי הוא בעל רישיון בתוקף מהמשרד להגנת הסביבה. יש לקבל הצעות מחיר ולחפש פינוי אסבסט השוואת מחירים, כך שתוכלו לדעת אם ההצעות מתאימות למחירים בשוק. כאשר תפנו את האסבסט, מומלץ לבצע בדיקות מעבדה, כך שתהיו בטוחים כי האזור נקי מסיבים של אסבסט. שימו לב, כי הקבלן יבצע את עבודת הפינוי בהתאם לתקנות של המשרד לאיכות הסביבה. בחירת קבלן לפינוי אסבסט היא חשובה, כך שתוכלו להבטיח את בטיחותם של כל מי שמעורב בהליך זה.

תכנית עבודה מפורטת לפני פינוי אסבסט

לפני הכול, פינוי האסבסט מתחיל במלאכת הםינוי. קבלן פינוי אסבסט מורשה,יכין תכנית עבודה מפורטת. התכנית תציג את אתר העבודה בתרשים, בצירוף תמונות. על הקבלן להוסיף טפסים רשמיים וחתומים, אשר יאשרו כי מצדו של בעל הנכס, יש אישור לקבלן ולכל מי שעובד מטעמו לבצע את הפינוי ולשלוח דגימות למעבדה, מה שיבטיח כי השטח נקי מאסבסט. כאשר הקבלן יגיש את תכנית העבודה לפינוי האסבסט, האישורים יגיעו תוך 30 ימים מהמשרד לאיכות הסביבה, יחד עם הנחיות לביצוע העבודה.הקבלן יוודא כי לא יהיו אנשים באתר הפינוי בטווח של 50 מ'. על הקבלן בנוסף, לגדר את האתר ולמנוע מעוברי אורח להתקרב לאזור.

מה קורה לאחר סיום פינוי האסבסט?

בסיום העבודה, קבלן פינוי אסבסט, יוציא למזמין הפינוי אישור על ביצוע וסיום עבודת הפינוי. לאחר שיונפק האישור, ניתן יהיה להיות באתר וזאת, לאחר שווידאו כי הפסולת של האסבסט אכן פונתה מהאתר לפי התקנות והוטמנה לפי תקנות הבדיקה שהתבצעה באמצעות מעבדה מיוחדת. תוך שבועיים, יש להגיש דו"ח מסכם למשרד להגנת הסביבה.

פינוי אסבסט מחירון
היחידה לפינוי אסבסט

היחידה לפינוי אסבסט היא חברה מקצועית ומוסמכת המתמחה בפינוי בטוח ואחראי של אסבסט מכל סוגי המבנים, הן פרטיים והן ציבוריים.

אז מה היה לנו בכתבה:
קבלן פינוי אסבסט
קבלן פינוי אסבסט

בעבר הלא רחוק הייתה פחות מודעות בתחום הבנייה לנושא של בריאות האדם והסביבה. בשנים האחרונות המודעות הזו הולכת וגוברת ואנחנו מבינים שחשוב שתהליכי בנייה שונים

לקריאת המאמר »
פינוי אסבסט חוק
פינוי אסבסט חוק

למרות שרבים מודעים לסכנה, יש עדיין מבנים בישראל, אשר מכילים חומר בניה שנקרא אסבסט. בעבר היה נהוג להשתמש בו למטרת בידוד חום או בידוד נגד

לקריאת המאמר »

צרו איתנו קשר